У 2022-2023 н. р. найбільш значимими та результативними були наступні напрямки.
1. Робота з молодими педагогами.Проводиться наставницька робота з молодими викладачами коледжу. Рівень професійної підготовленості молодих викладачів коледжу свідчить, що всі молоді педагоги пройшли початковий етап свого професійного становлення (створення НМК з усіх дисциплін, оволодіння методикою проведення всіх типів навчальних занять), а окремі викладачі знаходяться на етапі удосконалення та оптимізації навчального процесу, проявляють ініціативу і творчість, продукують та реалізують сучасні педагогічні ідеї.
Проводиться моніторинг та індивідуальні методичні консультації щодо удосконалення НМК навчальних дисциплін.
2. Ознайомлення педагогів з перспективними моделями педагогічного досвіду.Сьогодні, у процесі бурхливого розвитку освіти, у ході запровадження компетентнісно-орієнтованого навчання виникає потреба по-новому подивитися на сучасний навчально-виховний процес, на його структуру, форми, методи, технології проведення.
На сучасному етапі розвитку освіти кінцевим результатом навчально-виховного процесу є формування компетентного випускника, розвиток ключових і предметних компетентностей студента.
Саме тому у ВСП «Вугледарський фаховий коледж МДУ» регулярно проводяться семінари з педагогічної майстерності. Це дає змогу викладачам поповнювати свою «Методичну скриньку» новими знаннями, навчатися більш раціонально їх використовувати у своїй роботі зі студентами, батьками, колегами.
Гаслом нашої роботи є слова К.Ушинського: «Учитель як фахівець живе доти, доки вчиться!»
На протязі 2022-23 навчального року у ВСП «Вугледарський фаховий коледж МДУ» проводилась методична робота з підвищення вдосконалення та розвитку педагогічних здібностей.
3. З метою підвищення професійної компетентності та педагогічної майстерності викладачів, неперервного вдосконалення особистісних якостей викладачів
проводилися педагогічні семінари:
«Особливості застосування інформаційних технологій»
«Самоосвіта як метод підвищення кваліфікації викладача»
«Врахування психологічних особливостей студентів в організації навчально-виховної роботи»
Мета семінарів: - розширити знання педагогічного колективу про нові методи навчання і виховання та на основі даної інформації формувати в педагогів навички ефективної взаємодії зі студентами, батьками колегами;
- визначити нові цілі педагогічної діяльності задля підвищення професійного рівня;
- підтримати педагогічні пошуки, творчу ініціативу викладачів;
- навчити спілкуватися толерантно, вміти активно слухати і співпрацювати;
- сприяти розвитку дружнього, креативного, працездатного
колективу.
3.2. Проведення тематичних тижнів циклових комісій.Проблема міждисциплінарної інтеграції як інструменту підвищення рівня фахової підготовки майбутнього спеціаліста, на теоретичному та практичному рівнях, розкривалась викладачами циклових комісій коледжу Проблема впровадження ІКТ в навчальний процес найбільш яскраво та інноваційно пройшла через тиждень циклової комісії з управління та адміністрування.
Проблема практико орієнтованого навчання засобами професійно зорієнтованих завдань піднімалась викладачами комісій з загальноосвітньої та гуманітарної підготовки.
Ефективно працює технологія особистісно-орієнтованого, проблемного навчання, розвитку критичного мислення у студентів
3.3. Проведення групових форм методичної роботи.В умовах економії та оптимізації навчального процесу педагогічно виправданим стало проведення спільних засідань циклових комісій, де розглядаються нагальні питання з проведення та організації навчальної та виховної роботи в коледжі.
4. Організація та участь в обласних та регіональних методичних об'єднаннях.Викладачі ВСП «Вугледарський фаховий коледж МДУ» беруть участь у засіданнях обласних предметних методичних об'єднаннях.
Проводиться інформування викладачів з конференціями, семінарами, які проводяться он-лайн закладами фахової передвищої освіти.
Студенти та викладачі коледжу є учасниками та призерами обласних та регіональних конференцій,семінарів, конкурсів.
Отже, методична робота в 2022-2023 н. р. була спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів, підтримку інтересів та нововведень викладачів та студентів, активну науково-видавничу діяльність, розширення інтеграційних процесів на мікро- та макро- рівнях освітнього середовища.
Посилання:
· Положення про Методичну раду· Положення про навчально-методичний кабінет· Методична робота ВСП «Вугледарський фаховий коледж МДУ»· План засідань методичної ради на 2022-2023 навчальний рік· План навчально-методичної роботи викладачів ВСП «Вугледарський фаховий коледж Маріупольського державного університету» на 2022-2023 н.р.· План роботи методиста ВСП «Вугледарський фаховий коледж Маріупольського державного університету» на 2022-2023 н.р.· Графік тренінгів для педагогічних працівників ВСП «Вугледарський фаховий
коледж МДУ» з метою удосконалення загальних та фахових компетентностей
Атестація педагогічних працівників